BİLGİSAYAR KONTROLLÜ SULAMA VE GÜBRELEME

ANA SAYFA HAKKIMIZDA OTOMASYON NEDİR İLETİŞİM

Günümüzde hem teknoloji hem de rekabet ortamının yüksek olması sebebi ile üreticiler işlerini daha hatasız, verimli ve hızlı yapmak istiyorlar. Bundan dolayı insan gücü her ne kadar gerekli olsa da artık makineleşmeye gitmek zorunluluk haline geldi. Bu durum da ise otomasyon sistemleri ön plana çıktı.  

GÜBRELEME MAKİNESİ :

Makinenin görevi tarımsal alanların sulanması ve gübrelenmesini sağlamaktır. Her canlı gibi bitkilerinde su ve besin maddesine ihtiyacı vardır.
Bitki sulamasında pH ve EC değerlerinin çok önemli unsurlar olduğu bilinmektedir. Makinemizin görevi suyun pH ve EC değerlerini ayarlamaktır. Kaynak suyun makine tarafından Analiz edilmesi ve sisteme gerekli gübre ve asitin enjekte edilmesi ile bu işi sağlamaktadır.
Bitkilerin sulanması ve beslenmesi çiftçilerimiz tarafından manüel olarak yapılmaktadır. Manüel yapılan sulamalarda gübre ve su tasarrufu söz konusu değildir, çünkü çiftçi ne kadar su ve gübre verileceğini maalesef bilmemektedir.
Bilinçsiz yapılan tarım ürün kalitesinin düşük olmasına,ürün üzerinde kimyasal maddelerin kalmasına sebebiyet vermektedir. Bilinçsiz yapılan tarım insan sağlığını tehdit etmektedir.
Makinemiz tam anlamıyla otomatik sulama ve gübreleme işlemi yapmakta bitkinin istemiş olduğu gübre ve su oranını ayarlayarak fazla yada eksik gönderim yapmaz. Bu sayede mahsul daha kaliteli ve sağlıklı yetişir ve bu sayede gübre,su ve enerjiden tasarruf etmiş olur.
Makine parsel vanaların kontrolünü kendisi yapmaktadır. Ayrıca sulama motorunun Kontrolünü yaparak, sulama zamanı geldiğinde otomatik olarak çalıştırır ve sulama işlemi bitince kapatır.
Makinemiz tamamen yerli malıdır ve yerli yazılım kullanılmıştır. Toprak yapısının korunması, su ve gübreden tasarruf için çiftçilerimize yüksek teknolojik makinemizi Kullanmalarını tavsiye ediyoruz.
Bilgisayar kontrollü sulama ve gübreleme makinemiz tüm çiftçilerimize hayırlı olsun..
 

 

TARTEKSAN

 TARIM TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ